Операція "Стерилізація" в Рівному.

Перейти вниз

Операція "Стерилізація" в Рівному. Empty Операція "Стерилізація" в Рівному.

Сообщение автор IAB в Вс 4 Ноя 2012 - 3:08

Операція "Стерилізація"

У Рівному, не дочекавшись відкриття притулку для собак, приватний підприємець вирішив за власний кошт стерилізувати безпритульних тварин. За рік Андрій Прокопчук разом з ветеринаром Наталією Євсович, стерилізував та віддавав у добрі руки понад сотню собак. Чоловік каже - якщо і надалі робити такі операції, то чисельність безпритульних собак у місті вже через три роки значно зменшиться. Головне щоб самі рівняни перестали викидати на вулицю домашніх улюбленців.


У нього не було іншого вибору ніж як самому розпочати боротьбу з жорстокими вбивствами вуличних собак. Цуценята, про яких піклувався увесь двір, одного дня забрали живодери.

Андрій Прокопчук, керівник благодійного фонду "Умка": "Діти піклувались про них, будку побудували. Але в один прекрасний момент приїхали гицелі і вивезли їх. З тих пір я вирішив займатись цим."

Саме тоді рівненський перевізник і вирішив - якщо боротися з безпритульними псами, то тільки гуманними методами. Спочатку він створив благодійну організацію, потім знайшов ветеринара. Одна операція зі стерилізації та реабілітаційний догляд обходиться йому у пів тисячі гривень. Імпровізована клініка працює на повну. Чотирилапих безхатьків приносять зі всього міста, підбираючи покалічених тварин на вулицях.

Андрій Прокопчук: "Собаки надходять по дзвінкам людей, організацій. Частину собак ми оперуємо безкоштовно, частину оплачують люди, які турбуються про собак."

Три вагончики, облаштовані власноруч майже на околиці Рівного, важко назвати повноцінною клінікою. З техніки тут є пульсоксіметр - датчик для моніторингу стану собаки під час операції та відеообладнання для спостереження за процесом. А ще медикаменти, бинти, кліпси - їх чіпляють на вухо вже стерилізованій тварині. Після перенесеної операції собак тут годують та ставлять на ноги.

Людмила Усік: "Ось у такі приміщення зазвичай потрапляють собаки після тяжких операцій. Зараз тут перебуває троє. Вони пробудуть тут ще щонайменше тиждень. За ними доглядають, годують та роблять перев'язки."

Майже днює і ночує з собаками ветеринар Наталія Євсович. Жінка робить по 5 операцій щодня та доглядає за безпритульними пацієнтами. Гроші за свою роботу жінка не бере.

Наталія Євсович, ветеринар: "Займає до години часу, залежить від органів, розміру. Після операції ставимо кліпсу на вушко. Тут 10 днів доглядаємо, годуємо, перев'язуємо, одягаємо післяопераційну попону, щоб не розв’язали шви. Потім на 8 день робимо щеплення від сказу."

За приблизними підрахунками стерилізацію пройшли вже 120 собак. Їх потім відпустили на вулицю або відшукали господаря через оголошення.

Світлана Крилова, волонтерка: "Спочатку просто закину оголошення в Інтернет, по газетах, цуценят забирали. Потім і на ринок виходили, коли бачили що потрібно віддавати."

Цього пса звати Вірний Михалич. Його Андрій Прокопчук підібрав на вулиці з поламаними лапами. Вилікував та стерилізував. Потім залишилив собі. Засновник фонду каже - за майже рік своєї діяльності він так і не збагнув, чому люди викидають тварин на вулицю. Адже тільки так вони стають безпритульними.

Людмила Усік, Сергій Саф
та. http://rtb.rv.ua/company/tele/video/2690/
IAB
IAB

Сообщения : 5
Очки : 11
Репутация : 0
Дата регистрации : 2012-10-28

Посмотреть профиль http://iabtierschutz.blogspot.pt

Вернуться к началу Перейти вниз

Вернуться к началу


 
Права доступа к этому форуму:
Вы не можете отвечать на сообщения